8. Iga asi saab kord otsa

2002. aastal algas THINKi projekt. Ehkki projekti vedasid asjalikud inimesed, oli kohe algusest peale kummitamas osalevate maade erinevus - paljud Portugalis töötavad mudelid ei sobinud Baltimaadele. Mõned eeldatavad tegevused osutusid Eesti tingimustes tunduvalt keerukamaks kui arvatud. Rahadega majandamine hakkas üle pea kasvama. õppetöö nõudis oma osa. Ja Kakk tundis üha tihedamini, et ei jaksa enam.

Üheks põhjuseks võib tagantjärgi pidada labori üht peamist muret - puudus tugev majandusinimene. Labori pundi moodustasid idealistlikud ja natuke naiivsed ideedegeneraatorid, kes tundsid küll hästi arvutivärki ja eritehnoloogiat, kuid ei olnud tugevad fundraising'u kunstis, ärisfääris ega enda n.õ. müümises. Samal ajal toimus ülikoolis väga tugev üleminek äripõhisele majandamisele, millega laborirahvas ilmselt ei suutnud harjuda. Ühe tugeva majandusspetsi lisandumine oleks võinud olukorda väga kõvasti muuta, seda aga ei juhtunud.

Asjad jooksid huvitaval moel. Kevadel kutsusid mõned vanad tuttavad Kaku Pedagoogikaülikooli ja olid huvitatud koostööst. Jutu sees tehti ka ettepanek, et mis oleks, kui tuleks hoopis sinna tööle... Et pinge oli TTÜ-s üsna viimase piirini kasvanud, siis tuli otsus ilmselt märksa kiiremini kui ta oleks tulnud paar aastat varem (tegelikult oleks varasem otsus üldse teistsugune olnud). Ja kuigi TTÜ asjade üleandmine nõudis tublisti tööd - keskuse võttis üle professor Leo Võhandu ja THINKi TTÜ doktorant Kalle Kask - siis oligi viimaks seis sealmaal, et Kakust sai augustist 2002 TPÜ haridustehnoloogia keskuse vanemteadur. Pusa jäi mõneks ajaks veel TTÜ-sse, kuid siirdus peagi samuti mujale. Üks etapp oli läbi saanud.

Kummalise asjaoluna purunes paar nädalat peale Kaku lahkumist täielikult Apollose serveri kõvaketas. Kogu minevik hävines - mitmed asjad jäädavalt, sest varukoopiaid kõigest ei olnud. Parematele jahimaadele läks serveri viimane veebikujundus ja mõnigi asi veel. Aga ehk oligi nii parem. Teine, väiksem server - Postikana, mida kasutasime peamiselt õppetööks - seisis praktiliselt ilma hooldamata püsti veel kuid. Millalgi 2003. aastal aga kadus liinilt seegi.

9. Kõigest hoolimata...


Tagasi Kakupesa esilehele